Existuje řada pohádek, kde žena vychovává děti a muž se stará o dům, živobytí, chrání svojí vyvolenou. Tak pojďme rychle z pohádky do reality! Ženy a dívky jsou v dnešní době vystaveny násilí, kde útočník nebere v potaz, že jde o ženu. Zde by ale bylo lehce zavádějící, že kdejakého muže (tedy i kluka) lze bít.

 

 

Jak by bylo v té pohádce dál? Nikdo by nedělal nic špatného a nikdo by se nemusel bránit. Byl by to určitě krásný svět, který je hoden civilizované „lidské“ společnosti, kde vládne Homo sapiens sapiens.

Člověk ale není tak moudrý a proto se musíme často některým jedincům patřičně bránit. V živočišné říši je kořistí slabší jedinec, nemocný, menší apod. U lidí je tomu obdobně! 

Ženy a dívky (v roli zdánlivě slabšího jedince) jsou velmi často atakovány útočníkem a to pro nejrůznější důvody.

Dostáváme se již k samotné podstatě, tedy zda žena či dívka je schopna se ubránit. Dle mého osobního názoru ano. Jsem si vědom, že je to trochu troufalé tvrzení a proto zároveň musím zdůraznit, že je zde velké „ale“!

Asi každá žena byla vedena k tomu, že má poslouchat, chovat se slušně a že se perou jen kluci. Vždyť přeci muži lovili mamuty, válčili a dodnes se občas perou v hospodě 5. cenové skupiny! Potud v tom máme jasno, ženy ne a muži ano. 

Na seminářích pro ženy kladu otázku: „Zvládne se ubránit?“ Většina žen a dívek kroutí hlavou a přiznávají, že nemají šanci. Rozumím této reakci a následně kladu druhou otázku: „Co uděláte s cizím „strejdou“, který obtěžuje vaše dítě v parku?“ Všechny pak velmi rychle odpoví, že ho roztrhnou jak hada!

Obdobný příklad najdeme např. v případě zemětřesení. Žena v sobě najde obrovské kvantum síly, jen aby zachránila své dítě! To je jen další důkaz toho, že žena má dostatek síly a bojovnosti.

Problém spočívá ale v tom, že žena takto reaguje především ve vztahu k dětem. Já ale podotýkám, že žena musí pohlížet i na sebe, tedy pokud nebude „fungovat“ žena/maminka, pak její dítě bude v péči někoho jiného, což si zcela pochopitelně sama nepřeje.

Předpokládám, že jsme si již ujasnili, že ženy mají dostatek síly a odhodlání bojovat. Situace však nadále není tak jednoznačná a proto se vraťme k tomu „ale“.

Žena se ale nemůže v lecčem poměřovat s mužem „agresorem“. Běžná žena nikdy nedá tak silný úder, stěží se vymaní ze sevření apod. Žena musí zvolit jinou taktika a rozhodně nepodcenit prevenci!