V Krav Maze se „jedou“ jen náznaky, ale v boxu to je naplno. 

Toto je časté prvotní srovnání Krav Magy a jiných stylů boje. Naprosto rozumím lidem, kteří takto nahlížejí a nejsou dostatečně seznámeni s realitou v daném oddílu či přístupu konkrétního instruktora.

 

 

Kdo nepoznal bolest, ten neví proč a jak efektivně se má bránit (bojovat)! Obrazně řečeno, kdo se bojí, nesmí do lesa, natož na ulici!

Sebeobrana je kontaktní záležitostí a bez nějaké té rány to prostě nejde. Kdo nechce být na tréninku kontaktován, ten musí popřemýšlet o jiném bojovém stylu/umění.

Nedílnou součástí našich tréninků jsou boxerky, chrániče na zuby, suspenzor a další! Tyto chrániče poskytují bezpečí a zároveň dovolují kontaktní boj.

Proč však existuje mýtus o „bezkontaktní“ Krav Maze? Jednak je to dané přístupem samotného instruktora a především, některé techniky v Krav Maze nelze provádět naplno

Uvědomme si, že v Krav Maze (tedy v pouličním boji) se při obraně bráníme útokem na velmi citlivá místa, která jsou i v těch nejtvrdších bojových sportech zakázána!!! Pochopitelně nelze maximální rychlostí útočit na krk, vrazit prsty do očí, maximální silou kopnout do rozkroku nebo velmi razantně prošlápnout koleno. V Krav Maze rovněž využíváme prostředí, ve kterém bojujeme a nelze chytit za vlasy a „hodit“ útočníka do zdi či na roh stolu! 

Instruktor musí neustále sledovat razanci nacvičovaných technik a je třeba neustále balancovat mezi laxním (neefektivním) přístupem a již nebezpečným.

Rovněž je třeba mít stále na mysli, že primárním cílem tréninku Krav Maga není „jít“ do souboje, ale počínat si preventivně a až v případě nezbytně nutném přichází v úvahu nekompromisní obrana.